Czy dziecku z celiakią należy się zasiłek pielęgnacyjny?

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna38
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 01 maja, 2009 19:11
Lokalizacja: Bielsko Biała

Czy dziecku z celiakią należy się zasiłek pielęgnacyjny?

Post autor: Anna38 »

Okazało się że moje dziecko ma chorobę celiakię. W tym roku bedzie miała 13 lat. Jest to dla mnie wszystko nowością. Proszę o poinformowanie mnie, czy mojemu dziecku należy się zasiłek pielengnacyjny. Chciałabym również prosić o informacje dotyczącą diety bezglutenowej, głównie chodzi mi o produkty które można zamówić w internecie, czy one dużo odbiegają od cen w sklepie.
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

co do zasiłku to nie wiem :039:

a tu jest link do sklepów internetowych (ceny w sklepach są ciut wyższe)
viewtopic.php?t=2874&highlight=sklepy+internetowe
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

Witaj Anna38 jeśli chodzi o zasiłek pielęgnacyjny to mam syna, który ma 12 lat od 2 lat na diecie i od początku ma zasiłek pielęgnacyjny więc warto złożyć wniosek,a co do sklepów internetowych to ja robię zakupy w Balvitenie jest jeszcze Glutenex mają duży wybór i napewno jest taniej.POZDRAWIAM ;)
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
pawlonik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 13 maja, 2009 20:07
Lokalizacja: Dzierżoniów

pytanie

Post autor: pawlonik »

gdzie sie taki wniosek sklada
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Wstawiam link, gdzie jest również informacja, gdzie się ten wniosek składa:
http://www.mps.gov.pl/index.php?gid=262
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
aniadyrek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 07 gru, 2010 15:56
Lokalizacja: Chełmiec/ NS

Post autor: aniadyrek »

zasiłek pielęgnacyjny przysługuje jak najbardziej mój 5letni brat już od 4 lat otrzymuje taki zasiłek - u nas wnioski składa sie w urzędzie gminy po uzyskaniu orzeczeń lekarskich
purtus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 10 lis, 2010 13:19
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki

Post autor: purtus »

Witam
Ja równiez otrzymałam dzisiaj decyzje o przyznaniu córce zasiłku pielęgnacyjnego dodam tylko że córka od miesiąca jest na diecie i na komisje stawałam z nia po raz pierwszy.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

słuchajcie a jeśli dziecko nie ma orzeczonej celiaki i tylko uczulenie na gluten potwierdzone przez pediatrę ?? To zapomnij o zasiłku ?? od urodzeniu na diecie nie zamierzam jej prowokować żeby zrobić biopsję - szkoda mi dziecka :( sama mam cieliakię wie co i jak ...
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

No więc i ja się pochwalę-też przyznali nam zasiłek.Jak byliśmy na komisji to miałam duże wątpliwości bo lekarzem orzecznikiem była pani ordynator z oddziału dziecięcego w naszym szpitalu która spierała się ze mną że celiakia nie jest chorobą na całe życie a nie umiała odczytać wyniku przeciwciał dopiero jak pokazałam jej palcem i wyjaśniłam jakie są normy to ją zatkało i więcej się nie odezwała.Bardziej zorientowana była pani z opieki socjalnej która też tam była.Szok jak lekarze mało wiedzą o tej chorobie.Dostaliśmy decyzję na rok ale dobre i to.Pozdrawiam i walczcie o swoje bo się należy.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

mJULKA pisze:Dostaliśmy decyzję na rok ale dobre i to.Pozdrawiam i walczcie o swoje bo się należy.
Może za rok mu przejdzie ? ;-)
A na poważnie - może się odwołaj.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

nam przyznano orzeczenie o niepełnosprawności i potem zasiłek na 3 lata
Asia
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Raczej nie będę się odwoływać.A za rok po prostu znowu złożę dokumentacje o kolejne orzeczenie czy o przedłużenie tego-nie wiem jak to ma wyglądać ale chyba można tak?
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

mJULKA pisze:Raczej nie będę się odwoływać.A za rok po prostu znowu złożę dokumentacje o kolejne orzeczenie czy o przedłużenie tego-nie wiem jak to ma wyglądać ale chyba można tak?
Tak, na 2 mc przed końcem zasiłku zacznij zbierać paapiery, idź do lekarza i zanieś papiery do rozpatrzenia przez komisję.
Asia
Agata23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 21:27
Lokalizacja: Zuzułka

Post autor: Agata23 »

WITAM mam 4 letniego synka i jest on juz od roku na diecie.po stwierdzeniu u niego celiaki spytalam się lekarza czy wogóle można się o taki zasiłek ubiegać.Lekarz powiedział mi że ogólnie ta choroba nie podlega pod zasiłek ale powiedział mi również że wszendzie różnie to rozpatrują .Postanowiłam złożyć papiery i udało się ale myślałam że nie dostaniemy bo przed komisją panie również oczekujące na wizyte mówiły że lekarz ma listę z chorobami które nie podlegają do zasiłku ale u nas się udało.i radze wszystkim próbować mimo tego co mówią inni że można nie dostać jak to mówią,,za to się nie płaci"a możemy tylko zyskać bo jak wiadomo ta dieta nie należy do tanich i każdy grosz się przyda. :)
honza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr 01 cze, 2011 09:49
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: honza »

Witam
U nas też się udało. Bez żadnego problemu. Właśnie wczoraj MOPS nam na konto przelał za 2 miesiące :D , dostaliśmy na 3 lata... nie wiem dlaczego, może wyzdrowieje???? :/ Pewnie takie mają wytyczne... ale od razu pani urzędniczka powiedziała, że się stawimy i dostaniemy dalej :D W ogóle, b. miło, szybko, bezproblemowo
Ostatnio zmieniony śr 01 cze, 2011 13:11 przez honza, łącznie zmieniany 1 raz.
Syn Jasio, 11-stolatek, na diecie od IV'2011
ODPOWIEDZ