Celiakia, a PZU

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maciej280
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 06 maja, 2012 17:31
Lokalizacja: Leszno

Celiakia, a PZU

Post autor: maciej280 »

Potrzebuję informacji w następującym temacie - od dwóch miesięcy mam zdiagnozowaną celiakię. Z tytułu pobytu w szpitalu otrzymałem z PZU świadczenie w wysokości 200 PLN (5 dni w szpitalu). Czy należy się również świadczenie z tytułu nabytej choroby? W końcu jest to choroba nieuleczalna, i poniekąd powoduje większy czy mniejszy uszczerbek na zdrowiu. Mam polisę z ubezpieczenia zbiorowego w zakładzie pracy oraz dodatkowe na życie. :?:
Proszę o informację czy ktoś może zetknął się z takim tematem.
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

podejdź do PZU i zapytaj - i proszę zamieść co się dowiedziałeś na forum - też mnie to interesuje,
albo wyślij do nich maila z pytaniem
Obrazek
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Zapewne będzie zależało od danej polisy i danego ubezpieczyciela :) Jak masz w firmie to podejdź do kadr tam zapewne to prowadzą albo dadzą namiar na danego przedstawiciela pzu co Wasz zakład prowadzi
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Celiakia, a PZU

Post autor: Magdalaena »

maciej280 pisze:Czy należy się również świadczenie z tytułu nabytej choroby? W końcu jest to choroba nieuleczalna, i poniekąd powoduje większy czy mniejszy uszczerbek na zdrowiu.
Oczywiście nie wiem, jaki masz zakres ubezpieczenia, ale moim zdaniem celiakii się nie nabywa (większość z nas choruje od urodzenia), tylko się ją diagnozuje.
A co do uszczerbku - jeśli przejdziesz na dietę bg, to Twoje zdrowie raczej się poprawi.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
AWilczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 14 lut, 2014 10:58

Re: Celiakia, a PZU

Post autor: AWilczak »

I czego sie dowiedziales? Jak na moje to nie nalezy się....
ODPOWIEDZ