Przedszkole publiczne, a dieta bezglutenowa

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
paulawawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob 14 lip, 2012 11:12
Lokalizacja: warszawa

Przedszkole publiczne, a dieta bezglutenowa

Post autor: paulawawa »

Ponieważ moje dziecko będzie chodziło już 3 rok do tego samego przedszkola, ale nigdy nie musiała być na diecie bezglutenowej, obawiam się, że w tym roku zrobi się problem i nauczyciele zaprotestują ze stosowaniem u mojego dziecka diety bezglutenowej.
Czy ma może któraś z was dziecko w przedszkolu publicznym na diecie?
Jak na to zareagowali w przedszkolu?
Czy trudno było ich przekonać?
milka1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:55
Lokalizacja: śląskie

Post autor: milka1980 »

mój syn też chodził do przedszkola publicznego odkąd skończył 3 lata
kiedy skończył 6 lat dowiedzieliśmy się o tym że syn choruje na celiakię
poszłam na rozmowę do pani dyrektor i niestety syn musiał przynosić swoje śniadanie a przed obiadem musiałam go odbierać chociaż powinien w przedszkolu być do godziny 13
mama dwójki dzieci na diecie bg
Mamar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 17 lip, 2012 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mamar »

Mój syn został zdiagnozowany jako celiak mniej więcej miesiąc po zakończeniu rekrutacji do przedszkola. W Warszawie to oznacza, że o zmianie na przedszkole "z dietami" nie ma już szans. Ale - jakoś dajemy sobie radę. Co tydzień dostaję z przedszkola menu, codziennie przygotowuję synkowi mniej więcej to samo co jedzą inne dzieci. I zanosimy po kilka pudełeczek z jedzeniem do odgrzania :) Jest to kłopotliwe ale - przynajmniej syn może korzystać z przedszkola.
doron125
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob 19 lut, 2011 16:24
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: doron125 »

Mój synek został zdiagnozowany po 3 mies. chodzenia do publicznego przedszkola. Poszłam do dyrektorki i jak się okazało przedszkole przyjmowało dzieci z dietami. Nie było żadnego problemu, musiałam tylko potwierdzić konieczność stosowania diety. Na przynoszenie jedzenia wręcz się nie zgodziła ze względów "sanepidowskich". Rozmawiałam również z dietetyczką z przedszkola, paniami przedszkolankami, zaniosłam listy rzeczy dozwolonych i zakazanych z dopiskami gdzie i jakie produkty można kupić. Zaniosłam pudełeczko ze słodyczami, żeby synek mógł coś dostać w zamian jak dzieci przynoszą słodycze na urodziny. minęło nam prawie 2 lata w przedszkolu, badania są ok, jedzenie bardzo urozmaicone, właściwie zastępowane wersją bezglutenową. Oby coraz więcej takich miejsc było...
marzuk1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 03 kwie, 2014 10:54

Re: Przedszkole publiczne, a dieta bezglutenowa

Post autor: marzuk1234 »

Czyli widać, że są przedszkola bardziej i mniej przyjazne dzieciom z tym schorzeniem i widzę, że to zaczyna się powoli zmieniać na lepsze, oby ja najszybciej :)
Awatar użytkownika
rollinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 27 kwie, 2014 18:51

Re: Przedszkole publiczne, a dieta bezglutenowa

Post autor: rollinka »

W Łodzi coś możecie polecić? Zawsze wydawało mi się, że ciężkie takie przedszkole znaleźć...
rodziceuli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr 16 paź, 2013 08:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Przedszkole publiczne, a dieta bezglutenowa

Post autor: rodziceuli »

My w Poznaniu nie mielismy żadnego problemu ze żłobkiem, pomimo tego, że diagnoza została postawiona już w trakcie uczęszczania do żłobka. Jesteśmy właśnie po rekrutacji do przedszkola i tu już pojawiły się problemy. Odwiedziliśmy ok 10 przedszkoli publicznych w naszej okolicy i tylko w 2 placówkach dostaliśmy informację, że wiedzą co to jest db, wiedzą jak gotować i już miały dzieci na diecie bg. W pozostałych przypadkach albo powiedziano nam, że przyjmą dziecko jak zapewnimy własne wyżywienie, albo nawet dostawaliśmy informacje, że takiego dziecka nie przyjmą.
k_lodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 01 sie, 2014 16:08

Re: Przedszkole publiczne, a dieta bezglutenowa

Post autor: k_lodz »

Niestety podejscie placowek w tym kraju jest dramatyczne. My tez mielismy problem bo diagnoza byla postawiona jak corka uczeszczala juz do przedszkola. P dyrektor chciala zebysmy z przedszkola ja zabrali ale dzieki zyczliwosci jednej z pan corka nadal tam chodzi i jest szczesliwa. Zawsze mam aktualne menu i robie w domu to czego z menu zjesc nie moze- kanapki, kotlet mielony, zurek, makaron do zupy itp reszte jak np ziemniaki, surowki czy zupe (nie zaprawiaja maka) dostaje normalnie jak inne dzieci.
ODPOWIEDZ