refundacja kosztów jedzenia

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MariaAnna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn 12 lis, 2012 19:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MariaAnna »

MOPS i opieka społeczna to jedna i ta sama instytucja i z tego co się orientuję to można dostać zasiłek pielęgnacyjny na dziecko...choć to i tak zależy od tego kto zasiada w komisji orzekającej ..
"Days go on and on... " :)))
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

nula pisze:Słyszałam, że komuś udało się uzyskać dofinansowanie zakupu żywności bezglutenowej z MOPSu czyli opieki społecznej, ale to na produkty specjalistyczne a nie na wędliny.
Może to jest ten mechanizm?
można się starać o tzw zasiłek celowy który przyznawany jest bez względu na dochód ale pod pewnymi warunkami
MariaAnna pisze:MOPS i opieka społeczna to jedna i ta sama instytucja i z tego co się orientuję to można dostać zasiłek pielęgnacyjny na dziecko...choć to i tak zależy od tego kto zasiada w komisji orzekającej ..
żeby dostac ten zasiłek to trzeba zostać uznanym za osobe niepełnosprawną
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

Manga skąd Ty masz takie dziwne wiadomości?
Obrazek
MariaAnna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn 12 lis, 2012 19:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MariaAnna »

Zasiłek pielęgnacyjny można dostać na dziecko do 16 roku życia, trzeba pobrać wniosek, wypisać (najlepiej żeby zrobił to lekarz - z tego co pamiętam). Na komisji orzekają stopień niepełnosprawności i zasiłek przyznają lub nie...
"Days go on and on... " :)))
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Jeżeli komuś udało się dostać dofinansowanie z MOPS-u to pewnie komuś kto ma małe dochody i trudną sytuację.
Zasiłek pielęgnacyjny to też co innego. Jeśli dziecko ma jeszcze inne schorzenia to może się uda igoprzymać ale nie słyszałam żeby ktoś dostał zasiłek pielęgnacyjny tylko z powodu stwierdzonej celiakii. Chyba że ktoś ma szczęście :)
A tak swoją drogą to bardzo mnie ciekawi na jakiej podstawie ludzie odliczają sobie na koniec roku to jedzenie (bg) jestem bardzo ciekawa co to za ustawa i pod co się podpinają
zbyszek1904
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt 04 gru, 2012 17:15
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: zbyszek1904 »

Witam.

Jeśli chodzi o zasiłek pielęgnacyjny to jestem właśnie po komisji a dziś dostałam wniosek o orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności (przyznany na 2 lata). Sprawa dotyczy mojej 4 letniej córeczki. Pani doktor, która orzekała już na początku powiedziała,że sama celiakia nie jest podstawą o ubieganie się o orzeczenie-"przecież trzeba tylko przestrzegać diety, troszkę droższej". Dla niej argumentem było to,że Emilka ma niedoczynność tarczycy (jest pod kontrolą endokrynologa) a celiakia to tylko dodatek .
Rodzic: Ewelina i Zbyszek
Agata23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 21:27
Lokalizacja: Zuzułka

Post autor: Agata23 »

Wieczorynka ja w takim razie mam szczęści :)gdyż dostalam ten zasilek pielęgnacyjny już drugi raz pierwszy raz dostalam na 2 lata a teraz na 3 dostaliśmy i dziecko ma tylko celiakie tylko może chodzi o to że ja jestem z miejszej miejscowości i tam może innaczej do tego podchodzą,ale ciesze się z tego powodu bo każde pieniądze się przydadzą.
Awatar użytkownika
herbatnick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 22:28
Lokalizacja: Głogów/Wrocław/Opole

Post autor: herbatnick »

Kurczę, trochę głupio mi to pisać, ale ja to chyba w takim razie w czepku musiałem się urodzić.

Celiakię wykryto u mnie w wieku 12 lat, potem jakoś rodzice zaczeli dostawać na mnie zasiłek pielęgnacyjny - nie wiem czy na jakiś konkretny okres.
Jak miałem 20 lat przyznano mi umiarkowany stopień niepełnosprawności, trzy lata później potwierdzony i przyznany na stałe. Udało mi się przy tym otrzymać stałą rentę socjalną i ten zasiłek pielęgnacyjny.
Teraz zbliżam się do "wieku chrystusowego", rentę mam wstrzymaną, bo za dużo zarabiam :okulary: ale zasiłek pielęgnacyjny nadal otrzymuję.

Jakoś tak wyszło...
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

ja tam nie chciałabym mieć przyznanej niepełnosprawności za celiakię
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

herbatnick pisze:Jak miałem 20 lat przyznano mi umiarkowany stopień niepełnosprawności, trzy lata później potwierdzony i przyznany na stałe.
Ale pewnie masz jeszcze jakieś schorzenia poza samą celiakią?
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
herbatnick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 22:28
Lokalizacja: Głogów/Wrocław/Opole

Post autor: herbatnick »

Magdalaena pisze: Ale pewnie masz jeszcze jakieś schorzenia poza samą celiakią?
No właśnie o to chodzi, że nie. Żadnego Crohna, Hashimoto, Duhringa, cukrzycy, astmy - nic.
Dlatego jak zacząłem wczytywać się w forum, to zacząłem się dziwić temu, kto podjął taką decyzję wobec mnie. Żadnych znajomości w ZUSie ani MOPSie nie mam. Lekarzy-orzeczników też nie znam.

Na orzeczeniu z 2003 r. mam napisane: "Przyczyna niepełnosprawności par. 26 pkt. 1 lit b rozporządzenia Min. Pracy i Polityki Społecznej z 21 maja 2002 w sprawie orzekania o niepełnosprawności (...)
Orzeczony stopień ma charakter trwały.
Ustalony umiarkowany stopień niepełnosprawności datuje się od 21.02.2000 r.
Niepełnosprawność istnieje od dzieciństwa.
"
mama Krystiana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 08 lut, 2013 12:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: mama Krystiana »

mój syn pierwszy raz dostał orzeczenie o niepełnosprawności w lipcu 2011 zaraz po rozpoznaniu celiakii u niego i dostaliśmy tylko na rok ale na nic więcej nie chorowała a gdy drugi raz byliśmy na komisji to akurat syn miała że tak powiem atak łuszczycy i był wysypany od głowy po stopy i gdy go lekarka zobaczyła to jej wzrok już wszystko mówił i dostaliśmy tym razem na dwa lata
mama Krystian na diecie od maja 2011
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

anikam pisze:Manga skąd Ty masz takie dziwne wiadomości?
z własnego doświadczenia
i nie są dziwne tylko prawdziwe poczytaj ustawe o pomocy społecznej ;)
wieczorynka pisze:Jeżeli komuś udało się dostać dofinansowanie z MOPS-u to pewnie komuś kto ma małe dochody i trudną sytuację.
nie tylko ,ja wg mopsu "mam duży" dochód a jednak staram się co jakiś czas o pomoc i ją dostaje
ODPOWIEDZ