Dodatki dla emeryta z celiakią

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
madzik209
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 07 gru, 2012 13:07
Lokalizacja: bieszczady

Dodatki dla emeryta z celiakią

Post autor: madzik209 »

Witam moja matka ma zdiagnozowaną celiakię. Nasi weseli lekarze odkryli ją dość późno, bo u kobiety po 60r. życia.Matka ma dość poważnie uszkodzoną wątrobę, zapalenie trzustki i sama nie wiem co jeszcze.Moje pytanie brzmi, czy warto próbować ubiegać się o zasiłek? Nigdy nie miałam do czynienia z ZUSEM i mam trochę mętlik. Dodatkowe pieniążki na pewno by się przydały, bo oprócz diety matka musi zażywać leki na podratowanie tego co choroba wyczyniała z nią tyle lat.
dorota pajor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw 29 lis, 2012 20:27
Lokalizacja: tarnów

Post autor: dorota pajor »

Kupiłam aparat do wypieku chleba.Mam stopień niepełnosprawności i moje zapytanie czy zakup ten mogę odliczyć w rozliczeniu rocznym PIT?
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

szczrze wątpie pod co to chciała być podciągnąć? pod leki? a na co masz stopień niepełnosprawności? myśle że z obecnym podjeściem naszego Państwa do nas to boje się że byś Dorotko wylądowała w urzedzie skarbowym jako klient do kontroli,
albo jak masz wolne jakies 50 zł to daj sie rozlicz przy pomocy bióra rachunkowego
Obrazek
dorota pajor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw 29 lis, 2012 20:27
Lokalizacja: tarnów

Post autor: dorota pajor »

tak myslałam,że urząd skarbowy ma swoja interpretację i nie warto tego zakupu zgłaszać.Tym bardziej,ze mój stopień niepełnosprawności nie obejmuje celiakii jako choroby zasadniczej.Rozliczam się sama bo robię to od wielu lat i chyba nieżle.
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

mnie skarbówka wezwała ponieważ..... nie wpisałam literki A w moim adresie, zaadresowali dobrze list
Obrazek
ODPOWIEDZ