Bezgluten

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Agniesia pisze:kfiatek, czy ten kurier jest z Bezglutenu, czy z jakieś firmy kurierskiej? Bo jak z firmy kurierskiej to się tak nie przejmuj. Przyjedzie, jak Cię nie zastanie, to zostawi kartkę z telefonem, oddzwonisz i się z nim umówisz na dostawę.
Z firmy kurierskiej. Do tej pory przyjeżdżał, nie zastawał mnie, dzwonił i się udawało umówić na dzień następny...
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

kfiatek, no i nie przejmuj się tak bardzo, bo to jemu musi zależeć na dostarczeniu przesyłki :D
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Ja zamrażam chlebek w orginalnym opakowaniu w całości. Kiedyś porcjowałam i wyciągałam wieczorem paczuszkę na dzień następny żeby się rozmroziła, ale przyznam się, że przestałam tak robić z lenistwa. Od jakiegoś już czasu przed samym posiłkiem wyciągam chlebek z zamrażalnika i odparowywuję go na sitku na gazie- dwie kromki razem. Trwa to chwilkę krótką, a w tym czasie robię inne rzeczy.
Awatar użytkownika
Agrafka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 14:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agrafka »

ja kupuję chleba tyle ile jestem w stanie zjeść na bieżąco. Przed wyjściem do pracy lub po porostu przed posiłkiem wkładam pojedyncze kromki na chwilę do mikrofali i gotowe :lol:
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

dziś dostałam moją pierwszą paczkę z bezglutenu! :D zamówiłam w czwartek wieczorem więc czas realizacji jak należ. a pieczywo schara - rewelacja!!! po prawie pół roku styropianu i niemiłych doświadczeniach z chlebem glutenexu - po prostu nie mogę wyjść z zachwytu :D gorąco polecam. jedyne co mogę zarzucić - to wielkość precelków salinis. taka tyciiiia paczuszka. :( jak skłdałam zamówienie widziałam jaka gramatura, ale żeby aż tak malutko.....tak więc ze wzgledu na cenę to pewno moje pierwsze i ostatnie precelki. ale chlebek - będę zamawiać :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

Ja też dostałam dzisiaj pierwszą paczkę z BEZGLUTENU zamówiłam w piątek, domówiłam w poniedziałek i proszę dzisiaj już jest. Precelki rzeczywiście są przepyszne szkoda że w wersji mini, zamówiłam jeszcze paluszki ich jest dużo więcej. Ja niestety będę eksperymentowała z mieszanką bezglutenową. O efektach napiszę później.
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Ostatnio znalazłam w jednym ze sklepów bezglutenowych w 3city drożdżówki Bezglutenu. O dziwo - są one zarówno bezglutenowe, jak i bezmleczne! (pierwsze moje skojarzenie było takie: czyżby czytali nasz wątek z listą życzeń do producentów ? :D) Widziałam wersję z rodzynkami i wersję z truskawkami. Wyglądały super, więc się skusiłam na jedno opakowanie testowe - 2 drożdżówki w opakowaniu. Wybrałam wersję z truskawką, w domu podgrzałam to sobie leciutko w mikrofali, bo chciałam mieć ciepłe - całkiem niezłe było :) Tylko IMHO trochę mało słodkie, ale ja przyznam że nie pamiętam już, jak smakują normalne drożdżówki - potem dowiedziałam się, że też specjalnie słodkie nie są. Wpadłam na pomysł, żeby taką drożdżówkę po podgrzaniu posypać sobie leciutko cukrem pudrem - ta wersja była pycha :D
Ostatnio zmieniony sob 17 lut, 2007 19:28 przez kfiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
lucka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pt 27 sie, 2004 17:29
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: lucka »

Bezgluten zakupił maszynę do pakowania próżniowego. Wczoraj kupiłam ich chlebek. Ma teraz dłuższą datę przydatności do spożycia. :)
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
moniśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 15 lis, 2006 10:54
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: moniśka »

Ja czekam na paczuszkę od nich :) Może już chlebek będzie próżniowo zapakowany :) Bezgluten ma jednak najlepszy chleb i mój syn nie jada innego...
Monika M. - Mama Damianka chorego na cukrzycę i celiakię...
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Pakują tak nie tylko chleb. Od przeszło miesiąca są te nowe opakowania :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Potwierdzam - wczoraj dostałam paczkę :) Znowu mam co jeść :P

I czas realizacji krótki - zamawiałam w nocy w czwartek, pieniądze przelewem poszły w poniedziałek, a paczka we wtorek kurierem :)

I co bardzo miłe: dorzucili gratis krokiety z kapustą i grzybami do degustacji :D

Tylko czemu przesyłka taka droga? :( W sumie "u konkurencji", w Glutenexie jeszcze droższe przesyłki...

A chleb powszedni jest bardzo smaczny.
Wzięłam tez polecany kukurydziany - jak dla mnie "za słony", ale ja przede wszystkim domowymi dżemami się żywię :P

[ Dodano: Pią 02 Mar, 2007 21:47 ]
Dodaję po degustacji - krokiety z kapustą i grzybami są LEPSZE niż glutenowe - serio, jeszcze pamiętam smak "zwykłych" krokietów, ale te z Bezglutenu biją je na łeb :D mniam, mniam, mniammmm......
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Awatar użytkownika
Agrafka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 14:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agrafka »

Bezgluten wprowadził kilka nowości. Teraz jest większy wybór wśród makaronów i pieczywa. Dodatkowo wprowadzili jeszcze chipsy (dla mnie wyglądają jak ziemniaczane prażynki, ale nie próbowałam). Osobiscie zawsze kupuję w sklepie po wcześniejszym zamówieniu (odchodzą wtedy koszty przesyłki), ale rozumiem że nie każdy tak może. Glutenex wyraźnie zaczyna zostawać w tyle zwłaszcza po tym jak Bezgluten kupił maszyny do pakowania co bardzo przedłuża termin ważności. Super, że zaczynają o nas dbać.
Ostatnio zmieniony ndz 04 mar, 2007 09:51 przez Agrafka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Jak zobaczyłam w nowym katalogu chipsy (które dla mnie również przypominają prażynki) pomyślałam, że może czytają nasze forum, szczególnie naszą listę czego nam brakuje :D
Jeśli czytają to nie podoba mi się pakowanie "puchatek" mogą sobie być w nowym opakowaniu ale czemu wszystkie razem.
Otwieramy i albo musimy zjeść wszystkie 4 biszkopty naraz albo sami kombinować z ich zapakowaniem.
Mogłyby być w woreczkach po 2 i dopiero w nowym opakowaniu :)
Ostatnio zmieniony ndz 04 mar, 2007 11:31 przez Agniesia, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

ja tam nie mogę się opanować i jem wszystkie na raz ;) :D
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Chciałabym troszkę pobronić Glutenexu - oni pakują podwójnie i próżniowo już od wielu miesięcy i chleb ma 2 miesiące przydatności do spożycia. Co do smaku... <mmm> Tu porzucam funkcję obrońcy :053:
ODPOWIEDZ