Alkohole...

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Kocina pisze:Proponuję domowe warzenie bezglutenowego piwa.
no właśnie... jak to bezglutenowe? Brzeczka i słód zawierają gluten, poza tym trzeba mieć jeszcze trochę wolnego czasu...
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

Słyszałem o bezsłodowym piwie wytwarzanym w Belgii bądź Holandii, niestety nigdzie nie spotkałem takowego.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Gnębiona pragnieniem uwarzenia bezglutenowego piwa zarejestrowała się i założyłam temat na specjalistycznym forum :
http://www.browar.biz/forum/showthread. ... post674877

Odpowiedzi nie są zbyt optymistyczne. Uczestnicy polecali słód z sorgo , raczej niedostępny w handlu u nas.
Ostatnio zmieniony ndz 15 kwie, 2007 13:54 przez Magdalaena, łącznie zmieniany 1 raz.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
kate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 15 kwie, 2007 11:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kate »

Czytałam,że możemy pić wino gronowe(na pewno CIN CIN) oraz rum. :)
Kate
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

kolejny browarnik skierował mnie na niemiecki przepis na piw bg:
http://hobbybrauer.de/modules.php?name= ... cle&sid=10

Może jeśli ktoś zna niemiecki, niech się postara i przetłumaczy
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

WAŻNE: nowe informacje na temat piwa tutaj: -vt1889.htm#19106
Kooba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 05 cze, 2007 22:40
Lokalizacja: Warszawa

piwo

Post autor: Kooba »

Producenci piwa bezglutenowego z Wielkiej Brytanii zainteresowani są znalezieniem importera, który sprzedawałby takie piwo w Polsce. Jak myślicie, kto mógłby być tym zainteresowany ? Sklepy ze zdrową żywnością ? Pewnie nie mają koncesji na alkohole ? Może jakieś sklepy on-line ? Albo importerzy tradycyjnego "glutenowego" piwa, tylko pewnie ich kanały dystrybucyjne nastawione są na zupełnie innych klientów ...
Jakieś pomysły ?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Wydaje mi się, że nikt dotąd na forum nie zgłaszał takiego zapotrzebowania :D
Wino, takie normalne, nie zawiera glutenu, natomiast co tam sypią do takiego winka to nie mam pojęcia :) Oglądnij etykietę, przeanalizuj składniki ;) no i zadzwoń do producenta... Nie zdziwiłbym się, gdybyś był pierwszy :D
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Też swego czasu zastanawiałem się co może być w takim wińsku - w końcu siara też jest naturalnie bezglutenowa ;) ale mimo wszystko zrezygnowałem z tego typu trunków... Szkoda i tak już zniszczonych przez gluten flaków na taki syf.
moniśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 15 lis, 2006 10:54
Lokalizacja: Siedlce

Re: piwo

Post autor: moniśka »

Kooba pisze:Producenci piwa bezglutenowego z Wielkiej Brytanii zainteresowani są znalezieniem importera, który sprzedawałby takie piwo w Polsce. Jak myślicie, kto mógłby być tym zainteresowany ? Sklepy ze zdrową żywnością ? Pewnie nie mają koncesji na alkohole ? Może jakieś sklepy on-line ? Albo importerzy tradycyjnego "glutenowego" piwa, tylko pewnie ich kanały dystrybucyjne nastawione są na zupełnie innych klientów ...
Jakieś pomysły ?
Do swojego sklepu ze zdrową żywnością staram się o koncesję na miody pitne, czemu miała bym nie dołączyć piwa bezglutenowego. Byłabym zainteresowana trunkami bezglutenowymi do 18% (na tyle mam pozwolenie z Sanepidu).
Monika M. - Mama Damianka chorego na cukrzycę i celiakię...
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Oj :D Jak zrobimy z Twojego posta ogłoszenie na Forum, to nie nadążysz z zamawianiem ;) Na Twoim miejscu uruchomiłbym natychmiast możliwość zakupu w Twoim sklepie przez internet ;)
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Rafal_tata pisze: Na Twoim miejscu uruchomiłbym natychmiast możliwość zakupu w Twoim sklepie przez internet
To samo od razu mi przyszło do głowy :D I nie wydaje mi się, bym była w tej kwestii wyjątkiem :D :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
renatka84
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 cze, 2004 22:58

Post autor: renatka84 »

Powiem szczerze że doszłam tylko do 9 strony tego tematu - wysiadają mi już oczy :P Mam nadzieje że nie powtarzam.... Temat mnie zainteresował i postanowilam wysłac mejla do producentów wodki Bols. Jak tylko odpiszą (jeżeli odpiszą) umieszcze odpwiedz na forum, czy na 100 mozemy ja pic.
pancerny48
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 10 maja, 2007 11:11
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: pancerny48 »

Opowiem na temat piwa. Ostatnio byłem w Niemczech i kupiłem piwo bezglutenowe.
W sklepie była informacja , że jest to nowość na rynku, ale okazało się, że jest to piwo produkowane ze słodu ryżowego. Smakuje super jak dobrej jakości piwo z najwyższej półki, zawiera 4.3% alc. Nazywa się "Bio-Reis-Gold" koszt 1.9euro. Konkluzja: zdarzenie to potwierdziło moje przekonanie , że piwo ze słodu jęczmiennego zawiera gluten . Widocznie niemieccy piwowarzy doszli do wniosku , że wyprodukowania piwa ze słodu jęczmiennego bez glutenu jest niemożliwe. Efekt: dopóki w Polsce nie zobaczę piwa , :564: na którego opakowaniu nie widnieje przekreślony kłos to takiego piwa nie skonsumuję. :564: :564:
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

pancerny48 piłem to piwo ryżowe (mają także ciemną wersję tego piwa "Dunkel" :) ), ale następnym razem proponuję Ci spróbować piwa, o którym pisałem tutaj topics11/piwo-vt161,30.htm#19025
to piwo jest z prosa i smakuje jeszcze bardziej podobnie (istnieje taki zwrot?:P ) do normalnego piwa glutenowego
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
ODPOWIEDZ