z

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

Aha. To pięknie! :( A ja powinnam wyjść. :| No, nic. Może jakoś uda mi się załatwić, to co muszę...
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

U mnie zaczęło działać dopiero gdzieś po 2,5 - 3 godz. :053: A później, to większość czasu spędza się w ubikacji :)
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

A ja szybka jestem! Zaczęło działać już po jakichś 5 minutach, a po dwóch godzinach już opróżniałam się samą wodą (i innymi płynami, które piję - sokami, wiem, że ma być bez miąższu, roibosem itd.), dokładniej mówiąc nadal się opróżniam (no, może z jakimiś resztkami zalegającego gdzieś kału, dość mocno rozrzedzonymi), bo pragnienie mam zawsze, a teraz podwójne. :P Co prawda, od kiedy sobie uświadomiłam, że idę na badanie (dokładnie jutro - w piątek), straciłam zupełnie apetyt i nic mi nie smakuje, a rano i tak się opróżniam (moja pora, zdarzało mi się nawet prawie spóźnić do pracy lub ledwie do niej dojść), ale mimo wszystko, to chyba dość szybko... Nawet zaczynam się zastanawiać czy druga buteleczka Fleetu jest mi potrzebna... :053: Ale oczywiście, nie zamierzam uchylać się od dawki. :P Chociaż trochę się zastanawiam czy nie powinnam spytać na wszelki wypadek farmaceuty... :???:
Ostatnio zmieniony czw 28 paź, 2010 10:58 przez Malia, łącznie zmieniany 2 razy.
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

Rano przed badaniem można pić?
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Nie. Rano, przed badaniem już nic nie można pić.
Ostatnio zmieniony czw 28 paź, 2010 21:23 przez Tomkus, łącznie zmieniany 1 raz.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

Dziękuję za wszystkie rady. :)
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
Demon
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 90
Rejestracja: śr 29 lip, 2009 23:31
Lokalizacja: Łodż

Post autor: Demon »

Najgorsze było płycie płynu :P Paskudny miał smak.. No i poranek,jak człowiek już wycieńczony lataniem do kibelka,a tu jeszcze badanie go czeka. A sama kolonoskopia? Miałam "na żywca" i w sumie..Nie było źle. Nieprzyjemnie,ale tez nie jest to aż takie straszne badanie. Bardzo szybkie.
oriana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt 19 cze, 2009 23:07
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: oriana »

racja płyn obrzydliwy w smaku bo to środki przeczyszczające których trzeba wypić z 3l co prawda przez cały dzien, no ale mimo wszystko przyjemne to nie jest ale konieczne oczywiście dieta podczas czyszczenia
potem zaczyna się wycieczka która trwa i trwa
na koniec dnia i przed samym zabiegiem lewatywa :053:
ale wszystko da się przeżyc
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Ja kolo miałam już 4 razy. Jeśli mogę służyć radą to najlepiej już dzień przed czyszczeniem przejść na dietę bezresztkową - kisiel i galaretki. Ja czyściłam się w grudniu 4 saszetkami foltransu. W klinice mają metodę 2 litry wieczorem do 19, i rano następne 2 litry budzenie o 5 rano. Badanie miałam o 10,30. Obyło się bez wstrętnej lewatywy, jelito czyściutkie. Najważniejsze jest znieczulenie ogólne. Ale myślę, że nikt w kraju nie pastwi się nad nami bidulami i nie robi tego na żywioł :) Następne kolo czeka mnie za 2 lata. Mam od 15 lat colitis ulcerosa. Ale i tak uważam, że gastroskopia jest okropniejsza!!! :!:
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

BeataS pisze: Ale myślę, że nikt w kraju nie pastwi się nad nami bidulami i nie robi tego na żywioł :)
Oj pastwią, się pastwią. Miałam robioną kolonoskopię 3 razy - 2 razy "na żywca" i muszę powiedzieć, że było okey - nic nie bolało, w sumie nie było źle. Trochę tylko człowiek skrępowany...
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Wiesz, to wszystko może zależy w jakim stanie masz jelita. Ja pamiętam tylko tyle z badania, że mówiłam lekarzowi przez sen, że mnie boli. Jak jelita są w ostrym stanie zapalnym, to myśle, że na żywca by bolało :( Jednego jestem pewna trzeba dbać o swoje i domagać się znieczulenia!!!
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
Awatar użytkownika
magdusia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 27 lis, 2008 12:14
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy

Post autor: magdusia »

wszystko zależy od lakarza, który wykonuje to badanie.
Z powodu ciężkiego rzutu colitisa (obecnie udział w bad. klinicznych) FSS lub kolo mam robione średnio co pół roku ( w sumie miałam je już 8 razy) i tylko raz bolało.
A i tak wolę kolonoskopię od gastroskopii ( miałam już przez nos i klasyczna przez buzie).A jeśli chodzi o płyny to najlepszy jest X-PREP!
Ostatnio zmieniony pt 18 mar, 2011 15:39 przez magdusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Magda.
Colitis Ulcerosa+Celiakia.
Na diecie od 15.12.2008r.
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

al - błagaj i proś o Jaśka - pamietaj nie ten gabinet to inny. Jak Cię rekto bolało, to masz pewnie tak jak ja - "bez Jaśka z kolonoskopem nie podchodzić, bo pokopę" - a nawet po Jaśku jeden lekarz się skarżył, że go pokopałam :)
Życzę powodzenia i trzymam kciuki. Pamiętaj dobrze się wyczyść, cobyś się nie stresowała wielokrotnie :)
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Jedz tylko płynne - kisiel galaretki bulion - co by się paść :) Trzymam kciuki :D
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
don_chichot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn 11 lip, 2011 11:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: don_chichot »

Robili mi kolonoskopie bez znieczulenia ogólnego i miejscowego. Doszli do 30 cm i przerwali bo nie dało się wytrzymać. Bolało jak diabli!
Ostatnio zmieniony śr 13 lip, 2011 14:21 przez don_chichot, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ