Czy to mozliwe zebym miala celiakie?!!

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: aaggaa »

Z kims kto mi nie bedzie wciskal, ze mam napewno anoreksje bo tak strasznie schudlam. Z kims kto mi nie bedzie wmawial ze powinnam jesc normalnie i sie nie wyglupiac- bo po tym normalnie rozchorowalam sie w miniony weekend.
jak powiedziała Leeloo nie przejmuj się, długo trwa ułożenie jadłospisu, ale powolutku się uda

ja w najgorszym okresie ważyłam 38 (później przestałam się już nawet ważyć) przy wzroście ok 170cm

obecnie moja waga to 48-49 kg :)

a tym co gadali odpowiadałam, że no tak odchudzam się ;) planuje dojść do 30kg ;) przynajmniej baby z osiedla miały o czym plotkować dobry rok ;)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8137
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

tak, polecam tego typu odzwyki. od razu cisza, jak makiem zasiał.. prawie 100% gwarancja, że temat nie zostanie już poruszony.
Awatar użytkownika
Lutienka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt 04 paź, 2013 13:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lutienka »

dziewczyny, a próbowałyście może dietę dr Dąbrowskiej?
To jest dieta owocowo-warzywna, trwająca max 6 tygodni, oczyszczająca.
Bardzo mocno mi chodzi po głowie, ale na razie mam za niskie BMI na nią, niemniej bardzo bardzo dużo dobrego o niej słyszałam.

Tu są dwa 1,5 godzinne wykłady dr Dąbrowskiej. Sprawia może wrażenie nieco natchnionej, ale gada IMO sensownie :)
http://www.akademiawitalnosci.pl/wyklad-dr-dabrowskiej/
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8137
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Luthien, słyszałam i czytałam, ale trzeba miec naprawdę zacięcie i najlepiej byc na zwolnieniu, bo reakcja organizmu jest często mało komfortowa. poza tym smaczniej jest ją stosowac latem, kiedy jest duzo fajnych owoców :)
Awatar użytkownika
Lutienka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt 04 paź, 2013 13:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lutienka »

Leeloo pisze:bo reakcja organizmu jest często mało komfortowa.
ale to trwa krótko i najczęściej tylko na początku diety :)
A zdecydowanie uważam, że taki reset dla organizmu się przydaje.

Jasne, że przełom sierpnia i września to jest najlepszy czas na tą dietę, ale dla mnie to jest też czas wyjazdów, a na wyjazdach mam wybitnie mało samozaparcia ;)

Teraz też nie jest zły czas, jest jeszcze całkiem sporo świeżych owoców, niezbyt mocno pędzonych...
Poza tym przecież nie musisz jej stosować przez całe 6 tygodni. Wystarczą 2 na początek ;)
Ostatnio zmieniony wt 05 lis, 2013 23:26 przez Lutienka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8137
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Luthien, nie no jasne, ja mogę tylko kibicować :)

o diecie Dąbrowskiej wdrożonej w życie, czytałam tutaj:

http://www.bezcandida.pl/category/dieta ... browskiej/

może jakieś przepisy Ci się przydadzą :)
Awatar użytkownika
Lutienka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt 04 paź, 2013 13:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lutienka »

Leeloo, jak mi BMI podskoczy to na pewno spróbuję :) Na razie mam poniżej 15, więc nawet nie powinnam myśleć o tej diecie ;)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8137
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Luthien, o jezusie, wycofuję!
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Luthien pisze:dziewczyny, a próbowałyście może dietę dr Dąbrowskiej?
Tak, kilkanaście lat temu. I kilka lat temu też.
Luthien pisze:Leeloo napisał/a:
bo reakcja organizmu jest często mało komfortowa.
ale to trwa krótko i najczęściej tylko na początku diety :)
To prawda - warto zacząć ją w weekend, najlepiej przedłużony, bo człowiek się czuje, jakby miał ciężką grypę razem z kacem-mordercą - ale to najwyżej przez 3 dni (choć pewnie zależy od organizmu - jeden dłużej, inny krócej).
Luthien pisze:Jasne, że przełom sierpnia i września to jest najlepszy czas na tą dietę,
A może nawet przełom lipca i sierpnia - to idealna dieta na upały, bo mocno się przy niej marznie. Jak ktoś jest zmarźluchem, to lepiej niech się nie zabiera za nią jesienią, zimą ani wiosną.
Luthien pisze:Poza tym przecież nie musisz jej stosować przez całe 6 tygodni. Wystarczą 2 na początek
6 tygodni to jest MAX, dłużej nie wolno jej stosować. Dla chudzielców 2 tygodnie wystarczą.

I jedna uwaga z własnego doświadczenia - kiedy zaczynała się u mnie celiakia, a ja o tym jeszcze zupełnie nie wiedziałam, za to nie wiedziałam też, jak sobie pomóc, żeby wreszcie uspokoić brzuch, przypomniałam sobie o tej diecie. Nawet pamiętam ten moment - bo był jak olśnienie :).
I przeszłam na dietę, skrupulatnie jej przestrzegając, oczywiście. I niestety - efekty tej diety, jakie pamiętałam sprzed lat, miały się nijak do tych, które miałam za drugim podejściem.
Wtedy nie wiedziałam dlaczego. To się okazało potem: po prostu wskutek długotrwałego trucia glutenem rozwinęły się u mnie rozliczne alergie pokarmowe - w tym na marchewkę i salicylany, czyli wszystkie surowe warzywa i owoce. A to w końcu podstawa tej diety.
Dlatego jeśli dieta nie pomaga, tak jak powinna (a jest bez wątpienia świetna i skuteczna), warto się przyjrzeć, czy jakieś "super zdrowe" warzywo nam nie szkodzi zupełnie niezależnie od wszystkiego innego.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Lutienka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt 04 paź, 2013 13:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lutienka »

Ola_la pisze:to idealna dieta na upały, bo mocno się przy niej marznie.
hmm, nie wiem jak ja bym zareagowała, ale składając do kupy to, co wiem o żywieniu mogę założyć hipotezę, że da się pociągnąć na tej diecie i nie marznąć. Marzniesz, jeżeli jesz same surowe i zimne rzeczy. Faktem jest, że absolutna większość warzyw i owoców ma działanie wychładzające, zwłaszcza, jak się je spożywa na zimno (jak ktoś liznął Kuchnie 5 Przemian to na pewno zrozumie o co chodzi ;) )
Ale jeżeli prawie każdy posiłek jest na ciepło i jeszcze z rozgrzewającymi przyprawami (zioła, czosnek, naturalne przyprawy) + rozgrzewające herbaty/kompoty to może dałoby radę uniknąć efektu wychłodzenia?
aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: aaggaa »

tak, polecam tego typu odzwyki. od razu cisza, jak makiem zasiał.. prawie 100% gwarancja, że temat nie zostanie już poruszony. wręcz będzie budził strach
;) no dokładnie
Awatar użytkownika
Lutienka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt 04 paź, 2013 13:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lutienka »

aaggaa, ale o co chodzi??? :P jakie odzywki?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8137
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Luthien pisze:aaggaa, ale o co chodzi??? :P jakie odzywki?
troszke wyżej, nieco inny temat :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Luthien pisze:(jak ktoś liznął Kuchnie 5 Przemian to na pewno zrozumie o co chodzi ;) )
Liznęłam, rozumiem, o co chodzi, "wyznaję", nieraz stosuję w kuchni - i nadal marznę jedząc same owoce i warzywa - nawet jeśli są głównie gotowane.
Na pewno każdy reaguje inaczej, ale ja zawsze byłam zmarźluchem i bez odpowiedniej ilości kalorii (które - jakby nie było - są miarą ciepła) marznę. A ta dieta jest bardzo niskokaloryczna - bo taka ma być.

Na pewno rozgrzewające przyprawy mogą pomóc - o ile ktoś może je stosować. Ale jak ktoś źle się czuje po imbirze, cynamonie; po czosnku się po prostu skręca, a kardamon i goździki może używać tylko od czasu do czasu i to w bardzo ograniczonych ilościach - to nawet to, że pije hektolitry wyłącznie gorących herbat (bo zimne nie nadają się do picia) nie za bardzo mu pomoże :)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8137
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

Ola_la, być może to przez Twoją tarczycę tak marźniesz.

a papryki, chilli, kurkumy też nie tolerujesz?
Ola_la pisze:(bo zimne nie nadają się do picia)
no ba :D
ODPOWIEDZ