Witam
Czy Ktoś ma doświadczenie w rozpoczęciu ćwiczeń na siłowni, nastawionych na masę mięśniową, zaraz po rozpoznaniu celiakii i w momencie przejścia na dietę bezglutenową?
Rozumiem, że duży brzuch i wychudzone kończyny mogą być spowodowane wieloletnia, nierozpoznaną celiakią?
Czy wysoka zawartość białka zwierzęcego w diecie szkodzi regeneracji jelit?
Dieta bezglutenowa, wysokobiałkowa, siłownia, przyrost masy
Moderator: Moderatorzy
-
- Nowicjusz
- Posty: 12
- Rejestracja: pt 05 lis, 2010 00:15
- Lokalizacja: Wrocław
Dieta bezglutenowa, wysokobiałkowa, siłownia, przyrost masy
Ostatnio zmieniony sob 06 lis, 2010 13:52 przez ObywatelPK, łącznie zmieniany 1 raz.
- titrant
- Bardzo Stary Wyjadacz :)
- Posty: 2152
- Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
- Lokalizacja: Kraków
Zależy jak wysoka. Ale dopóki rozsądnie wysoka, przypuszczam, że nie szkodzi. W końcu kosmki też muszą się z czegoś odbudować
. Pewnie białka powinno być nawet więcej niż u zdrowego, bo pewnie mniej jest asymilowana z racji uszkodzeń powierzchni chłonnej jelita.

Ostatnio zmieniony sob 06 lis, 2010 14:22 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
-
- Nowicjusz
- Posty: 10
- Rejestracja: pt 19 lis, 2010 22:26
- Lokalizacja: Białystok